Slagbord 1700-tal

605054

SLAGBORD, 1700-tal, barock, stomme i massiv furu, nitar och beslag i järnsmide, höjd ca 76 cm, skivans mått ca 98x75+58+58 cm

Åldersrelaterat slitage, renoverat, repor, nötningar och mindre avslag förekommer

Möbler, Matbord, Allmoge

Rum 10

Slagbord 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

4560211
4560104
900
4554166
600
4549379

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.