Skrivbord Charles och Ray Eames

605052

CHARLES OCH RAY EAMES, skrivbord "Aluminium Group", Herman Miller, skrivbord, skiva av vit laminat, benställning av aluminium, etikettmärkt Herman Miller, höjd ca 72, längd ca 183, bredd ca 90 cm

Några smärre kantskador, bruksslitage, lös skiva, skruvar saknas

Möbler, Kontorsmöbler, Design

Budhistorik (14 bud)
4560040
6 600
4560047
6 400
4560040
6 200
4560046
6 000
4560040
5 800

Slutpris SEK:
6 600
637 EUR, 723 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.