Skrivbord i sengustaviansk stil

605039

SKRIVBORD, s.k. partners desk, sengustaviansk stil, 1900-talets början, fanerad med mahogny, fothylsor i mässing, delvis skinnkädd skiva, uppsats med jalusi, invändigt med fack, höjd ca 77-112 cm, 150x75
Skador: Slitage, delvis blekt, smärre skador, nyckel saknas, 2 lådor låsta

slitage, skiva samt uppsats senare klädda med läder, nyckel saknas, borrade hål i uppsatsens rygg, en jalusisida ej komplett/skadad

Möbler, Soffbord, sidobord

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Budhistorik (3 bud)

4558762
4552276
4548195

Slutpris SEK:
196 EUR, 218 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.