Takarmaturer Tuna Kronan

605023

TAKARMATURER, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft, Tuna Kronan, två ljuspunkter, frostad glaskupa med slipad dekor av strålsol, diameter ca 40, höjd 22 cm

PROVENIENS: Hotell Drottning Kristina, Birger Jarlsgatan, Stockholm

Slitage

Belysning, Taklampor

Rum 7

Takarmaturer Tuna Kronan

Budhistorik (27 bud)
4572160
4572172
4572160
1 900
4572171
1 800
4572160
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.