Takarmaturer Tuna Kronan

605018

TAKARMATURER, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft, Tuna Kronan, två ljuspunkter, frostad glaskupa med slipad dekor av strålsol, diameter ca 40, höjd 22 cm

PROVENIENS: Hotell Drottning Kristina, Birger Jarlsgatan, Stockholm

Slitage

Belysning, Taklampor

Takarmaturer Tuna Kronan

Budhistorik (25 bud)
4569935
1 900
4566997
1 800
4569934
1 700
4566997
1 600
4564177

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.