Takarmaturer Tuna Kronan

605014

TAKARMATURER, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft, Tuna Kronan, två ljuspunkter, frostad glaskupa med slipad dekor av strålsol, diameter ca 40, höjd 22 cm

PROVENIENS: Hotell Drottning Kristina, Birger Jarlsgatan, Stockholm

Slitage

Belysning, Taklampor

Takarmaturer Tuna Kronan

Budhistorik (20 bud)
4560212
2 400
4563746
4560212
4563720
1 900
4560212
1 800

Slutpris SEK:
2 400
236 EUR, 262 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.