Kaffeservis

605009

KAFFESERVIS, 26 dlr, möjligen Bavaria, tidigt 1900-tal, porslin med guldfärgad reliefdekor i form av bladverk, bestående av 11 kaffekoppar, 12 kaffefat, kaffekanna, sockerskål med lock samt mjölkkanna, otydlig stämpel

PROVENIENS: Wiwen Nilsson i Lund

Förgyllning med slitage

Keramik/Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Kaffeservis

Budhistorik (3 bud)

4558272
500
4548950
4547483

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.