Hermès Kelly Bag 28 vintage

605006

HERMÈS KELLY BAG 28 VINTAGE, märkt med bokstav D i cirkel vilket motsvarar tillverkningsår 1974, vitt läder, invändigt tre fack varav ett med dragkedja, kallstämplad ovan lås samt lås med märkning, längd ca 28 cm, höjd ca 20 cm, bredd ca 11 cm, senare dustbag medföljer

Bruksslitage, färgbortfall, krackelyrer, torrt läder, smuts och missfärgningar, spänne med slitage, senare recolored ( ej utfört av Hermès), saknar hänglås

Fashion, Selected

Makadamgatan 11, Helsingborg

Hermès Kelly Bag 28 vintage

Budhistorik (15 bud)
4560032
7 000
4560031
6 000
4558284
4 600
4558208
4558205
3 600

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.