Hermès Kelly Bag 28 vintage

605004

HERMÈS KELLY BAG 28 VINTAGE, märkt bokstav D vilket motsvara tillverkningsår 1948, brunt Togo läder, invändigt tre öppna fack, kallstämplad med förgyllning ovan lås samt lås med märkning, hänglås med nyckel samt senare dustbag med följer, längd ca 28 cm, höjd ca 20 cm, bredd ca 11 cm

Fint skick efter att ha varit inlämnad på Hermès Spa treatment, ej använd efter behandling (plast kvar på låsdelar)

Fashion, Selected

Makadamgatan 11, Helsingborg

Hermès Kelly Bag 28 vintage

Budhistorik (27 bud)
4560028
26 000
4560004
25 000
4559070
24 000
4560003
24 000
4559070
23 000

Slutpris SEK:
26 000
2 618 EUR, 2 974 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.