Hermès Kelly Bag 28 vintage

604999

HERMÈS KELLY BAG 28 VINTAGE, troligen 1955 (K), troligen ursprungligen brunt läder, invändigt tre öppna fack, kallstämpel ovan lås samt märkning på lås, hänglås,
längd ca 28.5 cm, höjd ca 20 cm, bredd ca 3-11 cm, senare dustbag

Bruksslitage, färgbortall, krackelyrer, torrt läder, invändigt smutsig med missfärgningar, recolored (ej utfört av Hermès), senare färgat lås, nyckel saknas

Fashion, Selected

Makadamgatan 11, Helsingborg

Hermès Kelly Bag 28 vintage

Budhistorik (5 bud)
4560034
3 200
4552857
4550452
500
4548586
4547946

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.