1700-tals nattkista

604991

NATTKISTA PÅ BENSTÄLLNING, senbarock, 1700-tal,
fanerat med ek och alm, välvt lock, benställning med svängda ben, låda i sargen, bredd ca 55, djup 37cm, höjd 87 cm.

Renoverat, kompletterat.

Möbler, Övriga möbler

Södra kajen 14, Helsingfors

1700-tals nattkista

Budhistorik (5 bud)
Bud EUR
4559670
280
4559668
220
4549946
130
4547594
120
4547464
30

Slutpris EUR:
280
2 923 SEK, 329 USD
Utropspris EUR: