Johnny Matsson träskålar

604989

JOHNNY MATTSSON, (2) handgjorda träföremål; skålfat i mahogny, längd 51 cm, samt lövformat fat i teak, ca 14 x 10 cm, bägge signerade JM, 1900-talets andra hälft

Bruksspår

Diverse, Design

Makadamgatan 11, Helsingborg

Johnny Matsson träskålar

Budhistorik (19 bud)
4559826
3 600
4559787
3 400
4550576
3 200
4559544
3 200
4550576

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.