Gunnel Nyman stor vas

604984

GUNNEL NYMAN , vas, "Musselglas", , underfång i ljusviolett, inneslutna små luftbubblor, Notsjö/Nuutajärvi , Finland, 1950-tal, osignerad /andrasortering, höjd 36,5 cm

Viss smuts/avlagringar

Glas, Konstglas, Design

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Gunnel Nyman stor vas

Budhistorik (19 bud)
4559111
4 200
4559108
4551114
3 800
4551114
3 600
4556313
3 400

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.