Poul Kjaerholm, PK-22, fåtöljer, 1 par

604967

POUL KJAERHOLM, "PK-22", fåtöljer, 1 par, E. Kold Christensen, Danmark, modellen formgiven 1955, mattpolerat stål, sitsar klädda i svart original läder, märkta med E. Kold Christensen logga, höjd 71 cm;

klädsel omfattande skador, slitage

Möbler, Fåtöljer, Design, Selected

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (17 bud)
4580369
17 000
4576271
16 500
4577758
16 500
4576271
16 000
4576230
15 500

Slutpris SEK:
17 000
1 641 EUR, 1 863 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 774 kr.