Skål silver 1800-tal

604961

SKÅL på fot, silver, stämplad Gustav Möllenborg (verksam 1823-50), Stockholm, 1835, blomdekor i relief, höjd ca 25 cm, diameter ca 31 cm, vikt ca 880 g

Bruksslitage

Silver

Baltzarsgatan 6, Malmö

Skål silver 1800-tal

Budhistorik (30 bud)
4567429
7 000
4567459
6 800
4567429
6 600
4567449
6 400
4567429
6 200

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.