Sockerskål silver empire

604953

SOCKERSKÅL med lock, silver, empire, stämplad Johan Boye,(verksam 1832-45), Stockholm 1838, höjd ca 29 cm, vikt ca 725 g

Bruksslitage

Silver

Drottninggatan 36, Malmö

Sockerskål silver empire

Budhistorik (19 bud)
4567652
5 000
4567649
4 800
4567642
4 600
4567647
4 600
4567642
4 400

Slutpris SEK:
5 000
491 EUR, 545 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.