Servis Gröna Anna Rörstrand

604946

RÖRSTRAND, "Gröna Anna", matservis, 72 dlr, vitt porslin med grön växtdekor, bestående av: 18 förrättstallrikar, 18 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 3 + 5 assietter, 5 ovala uppläggningsfat, liten serveringsskål, oval serveringsskål, stor serveringsskål, karott utan lock, tillbringare

Smuts, repor, nagg

Keramik/Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Servis Gröna Anna Rörstrand

Budhistorik (13 bud)
4558080
4555707
2 800
4558070
2 800
4555707
2 600
4553723
2 400

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.