Kopparkittel

604936

KOPPARKITTEL, tidigt 1900-tal, senare benställning i bemålat järn, höjd ca 49 (med handtagen), diameter 57 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Metall, Koppar, Diverse, Samlarobjekt, Allmoge

Hylla 6

Kopparkittel

Budhistorik (30 bud)
4559510
2 600
4559529
2 600
4559510
2 400
4559527
2 400
4559510

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.