Konsolbord

604925

KONSOLBORD, rokoko, 1700-tal, skuren och förgylld dekor, marmorerad konturerad träskiva, höjd ca 83, 79x59 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Kortade fotavslut, skador, bortfall, senare marmorering och förgyllning

Möbler, Övriga möbler

Rum 21

Konsolbord

Budhistorik (2 bud)

4551954
9 000
4551874

Slutpris SEK:
9 000
869 EUR, 986 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.