Matsalsbord

604921

MATSALSBORD, 1800-talets slut, fanérat i björk, svaravde bild, hjultrissor, höjd ca 78, diameter 125 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Bruksslitage, skarv mellan skivorna

Möbler, Matbord

Rum 4

Matsalsbord

Budhistorik (8 bud)
4563655
4558651
4558647
4554614
4554611
750

Slutpris SEK:
216 EUR, 240 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.