Vattentunna koppar

604918

VATTENTUNNA, 1800-tal, koppar, invändigt förtennad, knopp och handtag i mässing, höjd ca 63 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Lagning

Metall, Koppar, Allmoge

Rum 6

Vattentunna koppar

Budhistorik (14 bud)
4565069
1 400
4564657
1 300
4564137
4564655
4564137

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.