Bellmansstolar

604917

STOLAR, 6 st, 1800-talets första hälft, sk Bellmansstolar, svaravade framben, fast stoppad sits, betsad björk, sitthöjd ca 48 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Förstärkningar, senare ytbehandling, tyg med skador

Möbler, Stolar

Rum 22

Bellmansstolar

Budhistorik (6 bud)
4565060
4565059
3 600
4564289
4563300
4553863

Slutpris SEK:
393 EUR, 436 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.