Carl Johansson oljemålning

604895

CARL JOHANSSON (1863-1944): "Kväll", signerad Carl Johansson och daterad 1928-29, olja på duk ca 55x86 cm

Krackelerad, mindre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Carl Johansson oljemålning

Budhistorik (5 bud)
4559846
4 800
4559813
4 600
4557917
900
4553866
850
4550938

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.