Hans J Wegner fåtöljer

604840

HANS J. WEGNER, fåtöljer, 1 par, modell "GE-290" Getama, Danmark, ek, lösa sitt-och ryggdynor klädda i blågrön ulltyg, sannolikt originalklädsel, brännmärkta GETAMA GESTED DENMARK DESIGN HANS J.WEGNER, sitthöjd ca 40 cm

Ett armstöd med nagg/slitage på ett hörn, en fog i ett underrede något löst, bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Fåtöljer

Rum 13

Hans J Wegner fåtöljer

Budhistorik (32 bud)
4559997
17 000
4559993
16 500
4559994
16 500
4559993
16 000
4559869
15 500

Slutpris SEK:
17 000
1 641 EUR, 1 863 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.