R Matthias marinmålning

604831

R MATTHIAS (1900-tal): M/S Orinoco, signerad R Matthias, Hbg 1957, blandteknik på pannå, ca 42 x 64 cm

HISTORIK: M/S Orinoco byggdes av Kockums Mekaniska verkstad i Malmö och levererades den 6 mars 1944 till Rederiaktiebolaget Nordstjernan i Stockholm

Konst, Modernt måleri, Nautica/Technica, Stockholmiana

Makadamgatan 11, Helsingborg

R Matthias marinmålning

Budhistorik (10 bud)
4557270
1 300
4555207
4553870
4548496
4553864

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.