Maurits de Groot oljemålning

604824

MAURITS DE GROOT (1880-1934): Rabbi, olja på duk, signerad och daterad M de Groot 1915, ca 35x26,5 cm

Krackeleringar, marginal med fläckar samt färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Maurits de Groot oljemålning

Budhistorik (6 bud)
4593267
7 000
4586092
2 400
4581145
450
4580882
4579350

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.