Urna fajans

604763

URNA med lock, 1900-tal, fajans, gren- och blomsterdekor, efter 1700-tals modell, signerad J Hallman, höjd ca 39 cm

Smärre nagg

Keramik/Porslin

Monter 5

Urna fajans

Budhistorik (11 bud)
4549239
1 300
4557069
4549239
4554870
4549239

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.