Karaffer flakonger

604745

KARAFFER, 2 st, omkring 1700-talets mitt, Böhmen, skärslipade, bemålad dekor med pastorala scener, konturerad fot med kulad botten, höjd ca 17 cm

Enstaka mindre nagg

Glas, Övrigt glas

Karaffer flakonger

Budhistorik (16 bud)
4556873
1 800
4557305
1 700
4556873
1 600
4556930
4556873
1 400

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.