Kanna och tallrik Tyskland

604743

KANNA, omkring 1900, Königlische Porzellan Manufactur, Berlin, porslin, delvis förgylld dekor, höjd 23,5 cm, TALLRIK, 1700-tal, meissen, porslin, floral dekor, diameter ca 23 cm

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik

Kanna och tallrik Tyskland

Budhistorik (18 bud)
4557215
4557213
4557212
4557209
950
4557208
900

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.