Taxen jubileumstelefon

604683

LM ERICSSON "TAXEN", jubileumsmodell, lanserades till 100-års jubileet 1992, bordstelefon, 1900-talets senare del, svartlackerad, krom och mässing märkt LM Ericsson Stockholm, höjd ca 34,5, bredd 24,5 cm

Spricka med lös bit på övre delen av fundamentet, smärre slitage

Diverse, Nautica/Technica

Monter 10

Taxen jubileumstelefon

Budhistorik (13 bud)
4558001
3 400
4557991
3 200
4557985
4557988
4557985
2 800

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.