Miró Lithographies I med original-litografier

604671

MIRÓ. LEIRIS, MICHEL - MOURLOT, FERNAND. Joan Miró. Lithographe I. 1930-1952. New York (Tudor Publishing Company) 1972.
4to. 11+1 original coloured lithographs J. Miró (all, including wrapper), coloured illustrations.
Publisher's cloth.

Spanish edition.

Omslag med skador/revor, fläckar

Konst, Grafik, Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Monter 7

Budhistorik (12 bud)
4596302
1 800
4596297
1 700
4596288
1 600
4596285
4596284
1 400

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.