Spegellampetter 1800-talets andra hälft

604669

SPEGELLAMPETTER, 1800-talets andra hälft, rokokostil, bronserade och förgyllda, bandformad skuren trädekor, ljusarmar i mässing, höjd ca 50.5 cm

Slitage, ställvis förlust av förgyllning och bronsering, ombronserade, glaset med åldersrelaterat slitage och missfärgningar, ställvis anlöpning, senare bakstycken, lagningar, en dekordel lös

Belysning, Vägglampor, Speglar

Rum 7

Budhistorik (14 bud)
4559313
4558635
2 800
4551869
2 600
4556423
2 600
4551869
2 400

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.