Anders Zorn etsning

604664

ANDERS ZORN (1860-1920): Dalälven, signerad Zorn i blyerts, etsning, ca 17,8x11,6 cm Utförd 1919

LITTERATUR: Asplund 285, Hjert & Hjert 284, ZG 285

Gulnad

Anders Zorn etsning

Budhistorik (31 bud)
4558454
9 000
4558445
8 800
4558436
8 600
4558434
8 400
4558426
8 200

Slutpris SEK:
9 000
869 EUR, 986 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.