Rökelsekar emalj Kina

604648

RÖKELSEKAR, emalj, Kina, 1800-tal, med hänklar, dekor av blomsterslingor samt tecken, höjd ca 32 cm

Omfattande skador

Orientaliskt, Konsthantverk

Rökelsekar emalj Kina

Budhistorik (23 bud)
4560183
1 700
4560186
1 600
4560183
4560179
1 400
4560177
1 300

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.