Gunnar Cyrén snapsglas samt karaff

604643

GUNNAR CYRÉN, 6 st snapsglas samt karaff, "Nobel", Orrefors, formgivna 1996, fot i form av krönt djävul med polykromt målad dekor, signerade GC samt målarsignatur, höjd på snapsglas ca 16 cm, höjd på karaff ca 30 cm

Bruksslitage, smutsiga, minimalt nagg på insidan av flaskproppen

Glas, Dricksglas

Monter 10

Budhistorik (19 bud)
4557813
5 200
4557809
5 000
4557805
4 800
4552603
4 600
4551676
4 400

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.