Mortel sk Borghamnstyp

604630

MORTEL, med stöt, kalksten, 1700-tal, så kallad Borghamnstyp, diameter ca 19 cm, höjd 11 cm

Smärre avslag, slitage

Diverse, Hem, Allmoge

Mortel sk Borghamnstyp

Budhistorik (21 bud)
4558427
1 700
4558412
1 600
4558090
4558090
1 300
4557564

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.