Uppläggningsfat Kina 1700-tal

604618

UPPLÄGGNINGSFAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av fågelpar vid flod i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 25 cm

Nagg, smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
4557378
1 300
4555294
4555294
4552228
4552228
900

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.