Uppläggningsfat Kina 1700-tal Famille rose

604617

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), europeisk silverform, konturerad kant, famille rose, dekor av blomsterbukett i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 30 cm

Nagg, dekoren med slitage

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (4 bud)

4557381
750
4546558
4546160
4545882

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.