Israel Dahlström väggpendyl

604606

ISRAEL DAHLSTRÖM (verksam 1792-1829): Väggpendyl, sengustaviansk, urtavla signerad Dahlström, Stockholm, förgylld, skuren och delvis genombruten dekor av bl.a. fanor, harpa och kolonner, urtavla med arabiska siffror, höjd ca 84, bredd 46 cm

Nyckel och pendel finns

Smärre skador och lagningar

Klockor/Ur, Väggklockor, Selected

Rum 4

Israel Dahlström väggpendyl

Budhistorik (11 bud)
4558281
4558278
3 800
4558251
3 600
4557639
3 400
4557577
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.