Casoletter

604595

CASOLETTER, 1 par, 1800-talets andra hälft, Louis Seizestil, livet med dekor av festong samt rosetter, brons, delvis förgylld, sockel i carraramarmor på kulfötter, locken går att skruva av och vända på för användas som ljusstakar, höjd ca 22 cm

Ett uppborrat hål i en av socklarna, bruks och åldersrelaterat slitage

Metall

Monter 9

Casoletter

Budhistorik (8 bud)
4557027
3 400
4556875
3 200
4555073
4555072
4554684
450

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.