Ljuskrona empirestil

604589

LJUSKRONA, 1900-talets senare del, empirestil, för 5 ljus, olikslipade prismor på förgylld mässingsstomme, höjd ca 50, diameter 45 cm

Enstaka prismor saknas

Belysning, Ljuskronor

Rum 19

Ljuskrona empirestil

Budhistorik (35 bud)
4558076
3 400
4558073
3 200
4558071
4558069
2 800
4558065
2 600

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.