Soffa gustavianskt provinsarbete

604583

UTDRAGSOFFA, furu, 1800-talets andra hälft, gustavianskt provinsarbete, frontstycke med räfflad front, bemålad i ljusgrått, längd ca 181, sitthöjd ca 50

Slitage, senare bemålning, maskstungen

Möbler, Soffor

Rum 17

Budhistorik (11 bud)
4557913
4557755
4557910
4557755
4557908
750

Slutpris SEK:
118 EUR, 131 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.