Vas Kina Kangxistil 1800-tal

604577

TRUMPETVAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, Kangxistil, dekor av stiliserad bladbård samt attribut i underglasyrblått, botten med dubbla cirklar, höjd ca 26 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina Kangxistil 1800-tal

Budhistorik (28 bud)
4556866
3 800
4556288
3 600
4556712
3 600
4556288
3 400
4556709
3 200

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.