Pilgrimsflaska Kina 1800-tal

604563

PILGRIMSFLASKA, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, med hänklar, dekor av medaljong med figurscen i underglasyrblått samt lotusslingor, höjd ca 30 cm

Tillverkningsdefekter, nagg

Orientaliskt, Porslin

Pilgrimsflaska Kina 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
4557384
1 900
4556720
1 800
4556720
1 600
4556874
4556720

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.