Pokal Murano

604529

POKAL, Murano, Italien, 1900-tal, glas, topasfärgad delvis blåsig glasmassa, ben med dekor av räfflade noder och kedjeliknande påklipp delvis i blåturkose, höjd ca 34 cm

Smärre slitage

Glas, Övrigt glas

Monter 10

Pokal Murano

Budhistorik (3 bud)

4556542
4556539
4556532

Slutpris SEK:
114 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.