Ernst Billgren brons/blandteknik

604525

ERNST BILLGREN (född 57); skulptur, brons/ blandteknik, gjuten ram i brons i form av kransar med bjällror, björn samt fågel, invändigt med bemålade landskapsvyer på pannå, monogramsignerad EB, numrerad 5/7, ca 40x35 cm

Proveniens: Inköpt på galleri Nordic Art.

Konst, Skulpturer, Nutida, Selected

Budhistorik (10 bud)
4562596
23 000
4561850
21 000
4560983
20 000
4559804
18 000
4559236
15 000

Slutpris SEK:
23 000
2 220 EUR, 2 521 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.