Vaser med majolikaglasyr från Rörstrand

604518

RÖRSTRAND, 6 vaser, varav 2 vaser utgör ett par, flintgods, 1800-talets slut, majolikaglasyr i gröna, mossgröna och gulbruna toner, stämplade Rörstrand

Några vaser med invändig krackelyr, en vas med troligen konstlagning på foten

Keramik/Porslin

Budhistorik (3 bud)

4553760
750
4553759
700
4553212

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.