Slevar silver 1800-tal

604483

SLEVAR, 3 st, silver, Per Wilhelm Hanngren (1796-1815) Falun, Isak Österberg, Malmö 1831 resp. C O Holm, Norrköping 1855, samtliga med svärtat träskaft, längd 38-40 cm

Slitage, en med buckla, skador på träskaften

Silver, Övriga silverföremål

Monter 4

Slevar silver 1800-tal

Budhistorik (10 bud)
4554606
4554402
4554398
900
4554309
750
4547385
700

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.