Slevar silver 1800-talets första hälft

604482

SLEVAR, 2 st, silver, Svante Ekström, Arboga årsstämpel otydlig resp. Nils Wendelius, Uppsala 1838, en med svärtat träskaft, en med träskaft samt benknopp, längd 43 resp 49 cm

Slitage

Silver, Övriga silverföremål

Monter 7

Budhistorik (10 bud)
4561831
2 400
4560652
4561823
4560652
1 600
4553896

Slutpris SEK:
2 400
229 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.