Dräktvärja officer 1800-tal

604474

DRÄKTVÄRJA, för officer, tidigt 1800-tal, dubbeleggad omärkt klinga, kavel lindad med mässingstråd som svärtats, parersköld och knapp i förgylld mässing, klinga längd 73 cm, total längd 88 cm

Balja saknas, klinga sliten med hack och fläckar

Vapen/Medaljer

Makadamgatan 11, Helsingborg

Dräktvärja officer 1800-tal

Budhistorik (18 bud)
4596956
4596972
4596956
4596953
950
4596942
900

Slutpris SEK:
105 EUR, 118 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.